Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Almanya göçmenlik başvurusu için ne yapmak gerekir?

10,009
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Almanya göçmenlik başvurusu için ne yapmak gerekir?

Almanya göçmenlik başvurusu, yurtdışı göçmenlik başvuruları içinde en zor ve en karmaşık olanıdır. Başvuru sürecinde hukuki destek alınmasında fayda vardır. 

Almanya'da iki tür göçmenlik başvuru programı vardır. Bu programlardan biri mavi kart (blue card) programıdır. Mavi kart programı beyaz yakalı çalışanlara hitap eder. Bu programa başvurabilmek için şu şartlar aranır:
- İyi derecede Almanca bilmek
- Fakülte mezunu olmak
- Bitirilen üniversitenin Almanya denkliğinde olması

Bu şartları taşıyan kişi Almanya'daki bir şirketten iş teklifi alırsa göçmenlik başvurusunda bulunabilir. Göçmenlik başvurusunun kabul edilmesi için teklif alınan iş grubunun Almanya ekonomisine katkı sağlayan bir iş grubu olması gerekir. Örneğin bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, doktorluk, matematik mühendisliği gibi meslekler Almanya'da geçerliliği olan mesleklerdir. 

Bir diğer başvuru programı Almanya'da yatırım yapmak isteyen iş adamları için oluşturulmuş göçmenlik programıdır. Bu programa başvurabilmek için belli bölgelerde yatırım yapmanız gerekir. Şu sıra Düsseldorf ve Dortmund bölgesinde bu tip yatırımlara sıcak bakılmaktadır. 

Yatırımcı vizesi ile göçmenliğe başvurmak için 150.000 Euro'luk yatırımın taahhüt edilmesi gerekir. Yapılan yatırım planına göre sermayenin 3 yıl içinde harcanmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat