Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alkali diyette hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

7,398
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Alkali diyette hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

Alkali diyet yaparken sağlığa zararlı olan yiyecekler tüketmemenizde fayda vardır. İnsan vücudu hücrelerden oluşur ve hücrelerin ihtiyaç duyduğu belli besinler vardır. Yemek yerken sadece karnımızı doyurmayı değil hücrelerimize yeterli besini vermeyi de düşünmeliyiz. 

Pasta ve börek gibi her türlü hamur işi, kızartmalar, işlenmiş etler ve margarin vücutta asitlenmeye neden olan yiyeceklerdir. Alkali diyet yaparken bu yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Alkali diyet yapmıyor olsanız da bu yiyeceklerden az tüketmeye çalışmak sizi daha sağlıklı bir birey yapacaktır. 

Market raflarında gördüğümüz ambalajlı yiyeceklerin çoğu vücudu asitlendiren yiyecekler sınıfındandır. İyi olduğunu düşündüğümüz bol tahıllı ekmekler artık işlenmiş maddelerden yapıldığı için zararlı hala gelmiştir. Tuz işlenmiş gıda olduğu için iyi bir yiyecek grubu değildir. 

Süt ürünlerinin çoğu işlenmiş gıda sınıfına girer. Örneğin yoğurdun içinde olması gereken iyi bakteriler artık çoğu ambalajlı yoğurdun içinde bulunmaz. İçinde iyi bakteri yani prebiyotik bulundurmayan yoğurdun vücuda faydası yoktur. Yoğurt yerine kefir tüketebilirsiniz. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat