Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alkali diyette akşam yemeği nasıl olmalı?

8,790
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alkali diyette akşam yemeği nasıl olmalı?

Alkali diyet yaparken akşam yemeği yememenizde fayda vardır. İnsan vücudunun akşam yemeğine ihtiyacı yoktur. Özellikle iş yoğunluğu nedeniyle en erken 7?de yenilebilen akşam yemekleri bünye için zararlıdır. 

Gün içinde alkali olmaya dikkat etmeseniz bile akşam yemeyerek ya da az yiyerek gün içinde vücudunuzda oluşan asitlenmeyi azaltabilirsiniz. 

Akşam yemeğinde vücuda giren karbonhidrat kalorileri vücutta asitlenmeye ve bel bölgesinde kilo oluşumuna neden olur. 

Akşam yemeğinde ekmek, pasta, pizza, makarna, börek, pilav gibi karbonhidrat içerikli yiyecekler tüketilmemeye özen gösterin.

Gündüz yediğiniz kuru yemişler sizin için faydalıdır ancak akşam yediğiniz kuru yemişler bel bölgesinden kilo almanıza neden olur. 

Gündüz lor, keçi ve koyun peyniri ile yoğurt yemek sağlığınız için yararlıdır ancak bu gıdaların içinde bir miktar karbonhidrat bulunduğundan akşam yemeniz kilo almanıza neden olabilir. 
Öğlen yemeğinde dilediğiniz kadar protein kaynağı olan baklagillerden tüketebilirsiniz. Baklagillerin akşam tüketilmesi kilo aldırabilir. 

Akşam yemeğini hiç yememekte ya da sebze suyuyla geçiştirmekte fayda vardır. Akşam yemeği yemek istiyorsanız sebze veya salata yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde salata-balık ya da salata-hindi gibi yemek kombinasyonları oluşturabilirsiniz. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat