Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alkali diyet nedir?

7,339
kez izlendi
Puan: 1.80 / 5
Detaylı Açıklama

Alkali diyet nedir?

Alkali diyet zayıflamaktan çok sağlıklı beslenmeye yönelik bir diyet şeklidir. Alkali diyet yaparken yemek yemek konusunda kendinizi kısıtlamanıza gerek yoktur. 

Alkali beslenme vücudun asit düzeyini dengelemeye yarayan bir diyettir. Vücudu alkali yapan yiyecekleri arttırıp vücudu hastalandıran asitlendiren yiyecekleri azaltmak mantığına dayanır. 

Vücudumuz hücrelerden oluşur ve hücrelerin beslenmesi alkali yiyeceklerle olur. Alkali beslenmede sebze, bitki tohumları, baharatlar ve balık etini bolca tüketebilirsiniz. Bunların yanında gün içinde bolca su tüketmeye özen gösterin. 

Vücut için sağlıklı olmadığı bilinen kızartmalar, şekerli yiyecekler, hamur işleri ve alkol gibi gıdalar dışkı ve terleme yoluyla vücuttan atılmaya çalışılır. 

Vücudunuzu asitlendiren yiyecekleri tüketirken onların vücudunuza yapacağı zararı azaltmak için yanında mutlaka bolca sebze tüketin. Örneğin et ya da başka bir hayvansal gıda tüketmek istiyorsanız yiyeceğiniz etin 3 katı oranında sebze yiyin. Böylece hayvansal gıdanın vereceği zararı azaltmış olursunuz.

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat