Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alkali diyet nasıl yapılır?

10,331
kez izlendi
Puan: 1.71 / 5
Alkali diyet nasıl yapılır?
Alkali beslenme en sürdürülebilir beslenme şeklidir. Alkali beslenme sağlığı korumaya yönelik olduğu için alkali beslenmeyi diyet olarak algılanmamalıdır. 

Alkali beslenirken sizi asitlendiren hazır gıdaları, işlenmiş etleri, şekerli ve asitli içecekleri ve alkolü azaltıp bunların yerine sebzeleri koymanız gerekir. 

Vücudunuzun asit dengesini sağlamak için öğünlerinizin %30'u asitlendirici, %70'i alkali yiyeceklerden oluşmalıdır. Örneğin 100 gr eti 300 gr sebze ile yemelisiniz. Gün boyu alkali su içmenizde fayda vardır. 

Hamur işi, tatlı ve pasta gibi gıdalar yemek istiyorsanız yanında bolca sebze tüketmeye özen gösterin. Böylece bu gıdaların zararları etkilerini azaltabilirsiniz. 

Alkali beslenirken akşam yemeğini az yemeye dikkat etmelisiniz. Akşam yemeği vücudu en çok asitlendiren öğündür. Akşam yemeğinde işlenmiş gıdalar yerine bol sebze tüketmeye çalışın. 

Alkali diyet yaparken bitki tohumlarının önemli bir yeri vardır. Gün içinde bitki tohumu ve baharat tüketmeye özen göstermelisiniz.
Sağlıklı Yaşam Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat