Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Algı yönetimi nedir?

3,854
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Algı yönetimi nedir?

Algı yönetimi aslında çok geniş kapsamlı, çok alt açılımlı bir konudur. En sade hali ile nedir diye sorarsanız hemen akılda kalıcı bir örnekle cevap verebiliriz; sabah giyindiniz, makyajınızı yaptınız, aksesuar taktınız, parfümünüzü sürdünüz, en güvenli haliniz ile evden çıktınız işe kadar gittiniz. 


İşe giderken yolda 50 kişi ile karşılaştınız ve biz sonrasında bu 50 kişiye sorduk sizce şu bayan nasıl görünüyor? İnanın en az 10 ya da 15 farklı yanıt alırız. Peki siz aynı siz olduğunuza göre görünen yüzünüz, yani imajınız değişmediğine göre bu farklı cevapların sebebi nedir? İnsanların sizi algılama biçimleridir. 

Her insanın kafasında sizin imajınız ile kullandığınız beden dili ile tavırlarınız ile birlikte farklı bir algı oluşturur. İşte algı yönetimi içeriğindeki bir çok unsur ile birlikte insanların kafasındaki sizin hakkınızdaki algıların yönetim sürecidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat