Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Algı yönetimi hangi alanlarda kullanılabilir?

1,042
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Algı yönetimi hangi alanlarda kullanılabilir?

Algı yönetimi günümüzde açıkçası çok farklı noktalarda kullanılabiliyor, çünkü algı yönetiminin amacı hedef kitleyi etkilemek.
Dolayısı ile çok çeşitli sektörlerde kullanılıyor, halkla ilişkiler, satış pazarlama, reklamcılık, sanat dalları, siyaset alanlarında algı yönetiminin kullanımından söz edilebilir. Ayrıca orta ve üst düzey yöneticiler tarafından hitap ettikleri kişi ve kitleler ile iyi iletişim kurabilmek, hitap edilen kişi ve kitleleri etkilemek, akılda kalıcı ve söz sahibi olabilmek için algı yönetimi kullanılmaktadır.

Yani bu açılardan bakıldığında  yapılan işin ismi ne olursa olsun, hedef kitlesi tarafından olumlu algılanmak isteyen, imajını ve itibarını güçlü tutmak isteyen bütün büyük şirketler, bireysel olarak kişiler, hitap ettikleri kişi ve kitlelerin zihninde doğru yer edecek, onların algılarını etkileyecek faaliyet ve davranışlar için algı yönetimini kullanabilirler.

Aslında biraz daha kişisele indirgersek algı yönetimini farkında olarak ya da olmayarak her birimiz kullanıyoruz aslında ve karşılaştığımız iletişim halinde olduğumuz her insana yönelik kullanıyoruz. Sosyal hayatımızda, iş yaşantımızda, özel hayatımızdadır.

Önemli olan bırakmak istediğimiz imaj ile kendi öz imajımız arasında çok fark olmaması ya da algı yönetimi çalışmaları ile bu farkı kapatabilmek. Bu konuda da algı yönetiminde uzman bir imaj danışmanı size çok yardımcı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat