Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alerjik hapşırık nasıl durdurulur?

13,353
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alerjik hapşırık nasıl durdurulur?

Alerjik hapşırma ataklarını doğal bir yöntemle durdurmak hemen hemen imkansızdır. Alerjiye bağlı hapşırık ataklarında uygun tedavi veya kaçınma yolları izlenmelidir. Kişi hangi maddelere karşı alerjik hapşırma yaşıyorsa kendini mümkün olduğu kadar bu maddelerden uzak tutmalıdır. Alerjiye bağlı hapşırık yaşayan kişiler atak anında burunlarını tuzlu su ile yıkarlarsa bu hapşırmanın azalmasına yardımcı olur.

Alerjik rinit kaynaklı hapşırık durumlarında hekimler rahatsızlığın boyutuna göre semptomatik tedavi belirler. Bunun sonunda uygulanan uygun alerji tedavisi hapşırma ataklarını engelleyebilir. Alerjik rinit yıl boyu devam eden ve mevsimsel olmak üzere ikiye ayrılır. Özellikle mevsimsel olanlarda hastalar polen, tüy gibi alerjenlerden kaçarlarsa hapşırık krizlerinden kurtulabilir. Alerjenlere maruz kalmışlarsa uygun ilaçlarla tedavi olması en doğru çözümdür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat