Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aldatma sonrası çift terapisi alınabilir mi?

646
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aldatma sonrası çift terapisi alınabilir mi?

Aldatma olayının ardından taraflar evliliği sürdürmek istiyorlarsa yardıma ihtiyaçları vardır ve çift terapisi alabilirler. Çiftlerin psikolojik destek almadan önce birbirlerini suçlamadan yaşanan olayı geride bırakması gerekir. Sürekli birbirlerine bunu hatırlatarak yol almak iki kişi açısından da mümkün değildir. 


Özellikle erkeğin kadını aldatmasıyla, kadının erkeği aldatması arasında ciddi bir fark vardır. Erkekler sadece fiziki anlamda bir ilişki yaşayabilirken kadınlar genelde duygusal yakınlık da arar. Genellikle bir aldatma ilişkisi yaşanmışsa affetmeyen taraf ağırlıklı olarak kadındır. 

Bunda kadının erkeği duygusal bir şey yaşayıp aldatması düşüncesinin de ağırlığı etkilidir. Bu durumda mutlaka psikolojik destek almak önemlidir. Bu evlilik ya da beraberlik sürdürülecekse geçilmesi gereken ilk adım yaşanan olayı geride bırakabilmek ve onu gündeme getirmeden yeniden karşılıklı güven oluşturabilmektir. Eğer bunu gerçekleştiremeyeceksek bir ilişki halinde bunu sürdürmek mümkün değildir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat