Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akvaryumda ne tür mercanlar bakılabilir?

959
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akvaryumda ne tür mercanlar bakılabilir?

Akvaryumda mercan bakabilmek için öncelikle akvaryumun tuzlu su akvaryumu olması gerekir.  Bununla ilgili ciddi bir bilgi birikimimiz olması önemlidir. Eğer akvaryumda mercan bakmak istiyorsak 6 aylık akvaryum geçmişinin yanı sıra, filtreleme sisteminin düzenli yapılması, suyun pH, tuz ve karbon değerlerinin belirli bir seviyede olması gerekir.


Nitrat ve amonyak değerlerinin de sıfır olması gerekir. Akvaryumda mercana uygun ortam oluşturulduktan sonra bakılacak mercan türleri açısından da yumuşak mercan ve sert mercan olarak ikiye ayrılırlar. Sert mercanların kabukları daha serttir ve daha derinde yaşamayı severler. Bunlar daha az ışığa gereksinim duyarlar. 

Yumuşak mercan daha yüzeye yakın sığ sularda yaşar. Bunlar akvaryum ortamına en uygun mercanlardır. Mercanlar da simbiyotik yaşamı severler. Üzerlerinde alglerle birlikte yaşadıkları için ciddi fotosentetik lambalara ihtiyaç vardır. Bunların ortalama 250 watt civarında olması gerekir. Bu şekilde akvaryumda mercan bakılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat