Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akvaryum balıklarına ne kadar yem vermeliyiz?

19,384
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akvaryum balıklarına ne kadar yem vermeliyiz?

Akvaryum balıklarına verilmesi gereken yemle ilgili bilinmesi gereken kıstaslardan biri metabolizmalarının hızlandırılması adına akvaryumun sıcaklığıdır. Her akvaryumun içindeki balık ve çeşitlilik miktarı ile ilgili akvaryumun bir ısısı olması gerekir. Bu ısıyla alakalı her balığın ürediği ısı da farklıdır. 


Ortalama 18-26 santigrat derece arasında değişkenlik arz eder. Beslediğimiz balık be akvaryum içi bitkilerle ilgili optimum ısı koşullarını bilirsek buna göre iç ısıyı ayarlayabiliriz. Balık yemleme miktarı da buradan sonra başlar. Akvaryumun içindeki ısı miktarı yeterliyse metabolizma da buna bağlı hızlanır. 

Akvaryumun içine konan yem miktarı, beslenen balığın gözünün çapı ile doğru orantılıdır. O miktarda yemi balık sayısıyla çarpıp buna göre balık yemleme yapmalıyız. Fazlası önerilmez. Haftada bir gün balıkların sindirim sistemlerinin dinlendirilmesi için yem verilmemesi veya akvaryum suyuna yemek sodası konması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat