Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akşam yemeğinde nasıl bir diyet uygularsak kilo alabiliriz?

42,065
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Akşam yemeğinde nasıl bir diyet uygularsak kilo alabiliriz?

Zayıf insanların günlük beslenmesini akşam yemeği etkiler. Bu nedenle gün içinde aldıkları besinleri iyi seçmeliler. Sabah kahvaltısı yapmaları, ara öğün tüketmeleri, öğlen yemeğini hafif tüketmeleri gerekir. Öğleden sonra da meyve, meyveli tatlılar, sütlü tatlılar veya meyve suyu gibi ara öğünleri tercih ederlerse istenirse yanında yağlı kuruyemiş de tüketilebilir. 


Kilo almak isteyenler akşam yemeklerinden önce çok sıvı tüketmemelidir. Bu şekilde akşam yemeğine aç olarak başlanabilir. Ara öğün olarak ise sütlü tatlı ve meyve tüketilmesi kilo almak için işe yarayacaktır. 

Akşam yemeğinde karbonhidrat içeriğinin yüksek olması, pilav, patates ve makarnanın olması, yanında az miktarda proteinin olması daha sağlıklı olacaktır. Protein olarak da et, tavuk, peynir, balık veya yoğurt tercih edilebilir. Akşam yemeğinde salata ve sebze miktarının az olması ya da olmaması da tercih edilebilir. Kilo almak için akşam yemeği programı UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat