Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akrep burcunun aşk hayatı 2016'da nasıl olacak?

2,957
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akrep burcunun aşk hayatı 2016'da nasıl olacak?

İlişkiler ve aşk açısında yılın ilk ayı olan Ocak ayına dikkat etmek ve bu ay ile ilgili özellikle beraberliklerde beklentilerinizi yüksek tutmamak yerinde olur. Bir taraftan Venüs etkisi ile fiziksel olarak albenili, dikkat çekici olacaksınız. Ancak 5 Ocak ile gerilemeye başlayacak Merkür'ün etkisiyle iletişim sorunları yaşanabilir. 

Ocak ayının tamamı ve Şubat ayının büyük bölümünde bilinçaltınızı, bir anlamda arka bahçenizi gösteren alanda bulunacak Mars ile içsel öfkeler artabileceği gibi özellikle Ocak'ta ilişkilerde partnerinizle ilgili eski konular, hallolmamış duygusal travmalar, eski bir ilişkinin bugüne yansıması veya sizin partnerinize ilgili söyleyemediğiniz konulara odaklanıp, durumları takıntıya dönüştürmeniz gibi uç noktalarda duygusal dalgalanmalara açık olacaksınız. 

5 - 25 Ocak arasında aşk ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta karşı tarafla iletişim kurarken söylemek istediklerinizi doğru ifade edememeniz olacaktır. Bu nedenle bu tarih aralığında beraberliğinize dair bir konuşma yapmak, ilişkiyi zorlamak belki de yıl içinde olabilecek en kötü zaman olabilir. Bu süreçte hem siz hem de eşiniz veya partneriniz durumları doğru değerlendirmekten uzak olacaksınız. 

20 Şubat'ta burcunuza geçecek olan Mars ile hareketlenecek, aktif olacak dolayısı ile ilişkilerde daha cesur adımlar atma eğilimine geçeceksiniz. Merkür gerilemesinin bitmesi ile hızlanan enerjiler, Mars'ın da desteğini alınca sizi hırslı, tutkulu ve sonuç odaklı kılacaktır. 

Mars enerjisi kendinize güveni arttırırken, hoşlandığınız birine karşı daha rahat yaklaşımlar sergilemek, duygularınızı belli edebilmek söz konusu olacak. Evli iseniz, eşinizle konuşmanız, halletmeniz gereken durumları 20 Şubat - 17 Nisan arasında daha rahat masaya yatırmak olası. Ancak size girişken ve cesur etkiler veren bu enerji aynı zamanda acele ile ve düşünmeden hareket etmenizi de kolaylaştırır. Bu noktaya dikkat edin.

17 Nisan - 29 Haziran arasında gerileyecek Mars, aksilik ve tıkanmalar yaşamanıza neden olabilir. Mars burcunuzun yöneticisi ve sizinle direkt bağlantılı bir gerileme süreci yaşanacak. Aşkta kazalar, beklenmeyen durumlar, biriken öfke ve rahatsızlıkların patlaması, sözlerinizi kontrol edememek, ilişkinin sağlıksız yönleri ile yüzleşmenin getirdiği durumlar gerilemenin yan etkileri arasında. 

Unutmayın ki gerileme dönemleri aynı zamanda bıraktıklarımızı, halletmediklerimizi ve kaybettiklerimizi de tekrar bulma dönemlerimizdir. Bu süreç size eski bir ilişkiyi yeniden getirebileceği gibi, nedenini anlamadığınız veya çözmediğiniz yarım kalmış bir aşkı da tekrar önünüze koyabilir. Bu dönemde tutkularınızı iyi yönetmek, akılcı davranmak, aynı hataları tekrar etmemeye gayret etmek ve öğrendiklerinizi deneyime çevirmek bu dönemi sağlıklı geçirmenizi sağlar. Aksi halde ilişkiler açısından travmatik duygusal iniş çıkışlar veya gerginlikler söz konusu olabilir.

Bu sene hem genel planda, hem de aşk ve duygusal ilişkiler açısından başta kadın Akrep burçları veya yükselen Akrep burçları olmak üzere Mars gerilemesine dikkat etmek çok önemli olacak. 17 Nisan - 30 Haziran arası duygusal konularda acele ve fevri kararlar vermeyin. Yeni bir ilişki başlangıcı yapmak adına size bu dönem çok destekli olmamakla beraber, duygularınızı iyi tahlil etmeniz de önemli olacak. Zira bu süreçte tutku ile aşkı karıştırmanız ve duygularınızı iyi tahlil edememeniz olası. 

Bu yılın önemli zamanlarından birisi de kuşkusuz Nisan ayı olacak. 4 gezegenin gerileyeceği Nisan ayı boyunca Mars, Jüpiter ve Satürn retro etkisinde olurken, 28 Nisan'la birlikte onlara Merkür de bu yılın ikinci gerileme dönemi ile eşlik edecektir. Gezegen gerileme dönemleri ilgili gezegenin enerjilerini dışarı aktaramadığı yani ilerlemekten çok beklemenin genel havaya hakim olduğu zamanlardır. 

Nisan ayının ikinci yarısı ile Mayıs ayı boyunca ilişkiler ve aşk adına karar almayın. Duygusal konularda hislerinizi yanlış anlamanız, objektif olamamanız söz konusu. Evlilik, nişan veya ciddi bir ilişkiyi başlatmak adına da bu süreç çok destekli değil. Başlangıçlarınız o ilişki veya durumun geleceğini de belirler. Birden fazla gezegenin enerjilerini sağlıklı veremediği bir dönemde sonuçları uzun vadeye yayılacak iş ve adımlarınızı hayata geçirmemeniz ve beklemeniz çok daha akıllıcadır. Bu nedenle ilişki ve aşk alanlarınızda sonuçları uzun vadeye yayılacak bir durumu bu sene özellikle 17 Nisan - 22 Mayıs arasına denk getirmemek ve mümkünse karşı cins ile ilgili duygularınızın daha objektif ve kalıcı bir hal alacağı 29 Haziran'a kadar rutinde kalmaya çalışmak doğru olur. 

Mart ayında gerçekleşecek 2 tutulma var. 9 Mart'ta yaşanacak Güneş tutulması ve 23 Mart'ta gerçekleşecek Ay tutulması. Güneş tutulması sonrası evlilik kararı almak, ilişkiyi ciddi bir adım ile ilerletmek özellikle beraberliği olan bekar Akrepler için vurgulu olacak. Evli Akrepler ise eşleriyle ilgili önemli bir gelişmeye şahit olabilir veya evlilikleriyle ilgili karar alabilirler. 

Bu sene evlilik için genel olarak Temmuz'la birlikte, enerjilerin ilişkiler açısında dengelenmeye başlamasıyla daha uygun etkiler var. Daha ayrıntıya inersek, burcunuzla Venüs'ün etkileşime geçtiği  Haziran ayı ve 13 Ekim ile 7 Kasım arası uygun zamanlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat