Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akrep burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,579
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akrep burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

2016 hemen girişinde Ocak ayında yılın ilk gerilemesi Merkür gerilemesi ile başlarken 5 - 25 Ocak arası yakın çevreniz, aile konuları gayrimenkul ev alım satımları aktif olacak. Aile içi huzursuzluklar, kardeşler, yakın arkadaşlar ile ilgili iletişim sorunları hassas olacağınız alanlar arasında.

Ocak ayı boyunca işinizde teknolojik yatırımlar yapmak, bireysel hayatınızda cep telefonu bilgisayar gibi aletler alımı uygun değil. Ayrıca ev alım satımları gayrimenkul sektörü ve emlak ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerekiyor. İşinizde yapacağınız her türlü anlaşma, sözleşme, imza atacağınız yerlere dikkat etmek gerekiyor. Mümkünse de bu konuları bekletin. Yine aynı şekilde kontratlar için uygun bir zaman değil. 

Bu yıl Şubat'tan itibaren iş alanlarınızda atak, girişimci ve hırslı olacaksınız. Kariyer alanınızla ilgili en önemli vurgu Şubat başı ile birlikte gerçekleşiyor. İş meslek ve kariyer alanlarınızı aktive edecek Kuzey ay düğümü transiti ile hırslı, başarı odaklı ve aşırı kontrolcü olabilirsiniz. 

Yılın ilk yarısında gezegenlerin vereceği enerjiler şartları değişken ve kaygan kılmakta. Bu nedenle her şeyi kontrol etme eğiliminiz Şubat ile birlikte Temmuz'a kadar kendinizi ve işinizi riske atmanıza neden olabilir. 

Yılın ilk yarısı iş alanlarınızda vurgulu olan ikincil bir etki de bu güne kadar iş ve kariyer adına geldiğiniz noktayı fazlasıyla tahlil edecek olmanız. İçgüdüsel olarak kendinizi analiz etmeye, tahlil etmeye yatkın olacak, hedeflerinizi tekrar gözden geçirecek, hatta kendinizi eleştirebileceksiniz. Bu durum geldiğiniz noktayı beğenmeyerek hedeflerinizi yükseltme, hırslarınızı arttırmaya yönelik duygular verebilir. Ancak bilmelisiniz ki şartlar sakin olmayı, yılın ilk yarısında bekleyerek hareket etmeyi, koşulları zorlamadan biraz daha akışta kalmayı gerektiriyor. Bu nedenle özellikle Şubat - Temmuz arasında daha sakin akılcı yatırımlara yönelip, mümkünse sahip olduklarınızı korumada kalın. 

Yılın ilk yarısı burcunuzda gerileyecek olan Mars enerjisi 17 Nisan - 30 Haziran arası mesleki konular, kariyer, iş alanlarınız, meslektaşlarınız, rekabet ettiğiniz kişilerle olan durumlarınız açısından hassas etkiler barındırıyor. Bu dönemde ilerlemek daha zor olacağı için sakin bir biçimde beklemede kalın. Panik olmadan kriz yönetimine eğilim gösterip, meseleleri her yönü ile değerlendirmeye bakın.

Mars gerilemesi dönemi olan 17 Nisan - 30 Haziran arasında rakiplerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sizi gerginleştirecek ya da üzebilecek şekilde arkanızdan yapılmış konuşmaları duymak, öğrenmek ya da farkına varmak söz konusu olabilir. Tüm bu yüzeysel konularla kendinizi ve zamanınızı tüketmeden bu dönemde önünüze bakmak çok daha doğru olacaktır. 

Nisan ve Mayıs ayları bu yıl gezegenlerin ard arda gerilediği ve birden fazla gezegenin retro sürecinde bulunduğu bir dönem olacak. Bu nedenle Nisan ayının tamamı ve 22 Mayıs'a kadar olan dönemde ağırlıklı olmak üzere, yeni bir konuyu başlatmayın işle ilgili başlangıçları organize etmeyin. Daha çok eksikleri tamamlayıp elinizde olanlarla rutinde dönmek doğru olacaktır. 

Kariyeriniz açısından bu yıl tutulmalar da etkin enerjiler barındırıyor. Tutulmalar Mart, Ağustos ve Eylül aylarında aktif olurken, özellikle Mart ve Ağustos tutulmaları ve buna bağlı olarak da Mart, Nisan, Ağustos ve Eylül ayları kariyer açısından dikkatli olmanız gereken zamanlar.

9 Mart Güneş tutulması ve 23 Mart Ay tutulması sert etkiler barındırırken işinizde daha önceden başlayan ama bir şekilde tamamlayamadığınız konuları sonuca ulaştırma şansınız olacak. Ancak Mart tutulmaları agresyonunuzun yüksek olduğu bir döneme denk geliyor. Bu nedenle işverenlerinizle, iş ortaklarınızla veya iş çevrenizle ilişkilerinize özellikle tutulma sonrası 15-20 günlük süreçte dikkat edin. 

Ağustos tutulması da benzer biçimde kariyer alanlarınızı aktive edecek. Tutulma sonrası 15 gün ile 1 aylık süreç arasında işinizle ilgili dengelere dikkat etmek gerekmekte. Bu dönemlerde acele ile fevri kararlar vermeyin. 

2016 eylül ayından itibaren Jüpiter'in kazançlar alanınıza geçmesi ile maddi alanlarınızda daha rahat bir dönem başlıyor. Bu yıl alımlarınızı işinizle ilgili yapmanız gereken yatırımları veya büyütmek istediğiniz iş alanlarınızı planlarken Eylül'den itibaren maddi anlamda daha rahat olacağınızı bilmenizde fayda var. 

2016 yılı kariyer etkileri açısından önemli bir noktada. İşle ev arasında dengeleri iyi bulmanız gerekli. Kendi işinizi evden yürütme gibi bir planınız varsa bu yıl özellikle Mart ayı ile birlikte bu planlarınızı aktive etmek isteyebilirsiniz. Ancak işinizle ilgili radikal bir değişiklik istiyorsanız iyi düşünmeniz gerekiyor çünkü özellikle yılın ilk yarısı hassas etkiler mevcut. Değişimden çok, sahip olduğunuzu korumaya çalışmalısınız. Değişim sektörel olaraksa bu yıl idari işler, yönetim konuları, danışmanlıklar, yurtdışı bağlantıları, eğitim, finansal konular, bankacılık işleri, satış ve pazarlama açısından daha yoğun olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat