Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akraba evliliğinden olacak çocukların sağlıklı doğacaklarından nasıl emin olunur?

31,067
kez izlendi
Puan: 4.23 / 5
Detaylı Açıklama

Akraba evliliğinden olacak çocukların sağlıklı doğacaklarından nasıl emin olunur?

Sadece akraba evliliklerinden doğacak çocukların değil, hiçbir çocuğun sağlıklı olacağını önceden %100 söylemek mümkün değildir. Sadece günün şartlarında tıbbın olanaklarını sonuna kadar kullanmış olanlar ya da kullanamamış olanlar diye bir kavram var. 

Şu anki durumda dünya tıp uygulamasında bu alanda gebelikteki testler konusunda tüm testleri yapsanız bile yine bebeğinizin birtakım sorunlarla doğma ihtimali vardır. Akraba evliliği olup olmaması bu durumu değiştirmez. Akraba evliliği yapan grupla bunun ilgisi yoktur. 

Bazı durumlarda bu anne adayı da olabilir baba adayı da olabilir; kendi sağlık sorunları dışında kromozom hastalıkları denilen bir grup vardır. Bu kromozomun içinde çok özel bir grup daha vardır ki bu gruba çok nadir rastlanır. Bu bireylerin eşleri kim olursa olsun fark etmez her çocukları hasta doğar. Kendileri sağlıklı görünürler ama bir kromozom hastalığı için taşıyıcıdırlar. Taşıyıcı oldukları durum o kadar güzel bir durumdur ki bütün çocuklarının hasta olacağı söylenir. Onlara gerçekten gebelikte sağlıklı bir bebek şansları olmadığı söylenir. Ancak milyonda bir rastlanacak bir durumdur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat