Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ağır kaldırmak, spor yapmak düşüğe yol açar mı?

64,248
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Ağır kaldırmak, spor yapmak düşüğe yol açar mı?
Düşük yapmak aslında birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Ancak ağır kaldırmak ya da egzersiz veya spor yapmak aslında düşüğe neden olmaz. ELbette bu normal şartlar için geçerlidir. Anne adayının hamile değilken de yaparken çok fazla zorlanacağı işler hamilelikte de yapılmamaktadır.

Ağır kaldırmanın, yüksek bir yere uzanmanın ya da spor yapmanın düşüğe neden olabileceği inanışı aslında yersizdir. Düşükler çoğu zaman embriyonun döllenmesi sırasında ortaya çıkan sorunlardan kaynaklanır. Vücut embriyoda bir sorun algılarsa anne adayının tekrar ve sağlıklı hamile kalması için sorunlu hamileliği bitirir. Düşük aslında tam olarak budur. 

Ağır kaldırmak düşük için ayrıca bir neden değildir. Eğer embriyo düşecekse yani düşük gerçekleşecekse hamileliğin herhangi bir zamanında gerçekleşir. Ağır kaldırmak ya da spor yapmak düşüğü tetiklemez.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat