Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Agar.io nasıl oynanır?

17,034
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Agar.io nasıl oynanır?

Agar.io son günlerin en popüler browser oyunlarından biri. Herhangi bir internet tarayıcısı üzerinde oynanabiliyor. 


Oyunda binlerce oyuncu aynı anda büyümek ve birbirlerini yiyerek sıralamada yukarılara çıkmak için uğraşıyor. Agar.io'yu oynamak için www.agar.io adresine giriyorsunuz. Sonra kendinize bir isim ve oynayacağınız server'ı seçiyorsunuz. 

Agar.io'da oyun sizi haritanın herhangi bir noktasından başlatıyor. Öncelikle çevrenizdeki küçük renkli noktaları yutarak büyümeye çalışıyorsunuz. Elbette bu arada sizden büyük rakiplerden kaçıyorsunuz. Büyüdükçe sizden küçük rakiplerinizi yiyebilecek duruma geliyorsunuz. Eğer sizden küçük bir rakibin üzerini tamamen kapatabilirseniz onu yiyor ve büyüyorsunuz. 

Agar.io oynarken yarınızdan daha küçük rakipleri yemenin bir başka yolu da klavyedeki space yani boşluk tuşunu kullanarak ikiye bölünmek. Bunu bir tür silah olarak düşünebilirsiniz. İki ye bölündüğünüzde kütleniz ikiye ayrılıyor ve ayrılan parça imlecin olduğu yöne doğru hızla hareket ediyor. Eğer bu sırada orada sizden daha küçük başka biri varsa onu yemiş oluyorsunuz. Bölündükten sonra bir süre ayrı balonlar şeklinde geziyorsunuz. Birkaç saniye sonra tekrar ve daha büyük bir şekilde birleşiyorsunuz. 

Ancak oyunda bölünmenin bir dezavantajı var. Bölününce doğal olarak bir büyük oyuncu olmak yerine iki küçük parçası olan bir oyuncu oluyorsunuz ve yenme riskiniz artıyor. Bu yüzden bölünme olanağını gerçekten risk almaya değecek durumlarda kullanmakta fayda var.

Bunun yanı sıra oyunda yeşil ve köşeleri tırtıklı kütleler de var. Bunlar büyük oyuncular için kabus. Eğer kütleniz yeterince büyükse ve bu yeşil kütlelere ya da oyuncuların deyişiyle virüslere çarparsanız patlıyor ve çok küçük parçalara bölünüyorsunuz. Bu da rakipleriniz için sizi yeme fırsatı, daha doğrusu tam bir ziyafet demek.

Bu hücreleri rakiplere tuzak kurmak içinde kullanabilirsiniz. W tuşu ile bu hücreleri besleyebilirsiniz. Onları besledikçe yeni hücreler ortaya çıkıyor ve ortalık tam bir mayın tarlasına dönüşüyor.

W tuşunu kullanarak da istediğiniz oyuncuları da besleyebilir, onlara yardım edebilir, kişileri besleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat