Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adet düzensizliği hamile kalmayı zorlaştırır mı?

10,847
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Adet düzensizliği hamile kalmayı zorlaştırır mı?

Âdet düzensizlikleri kadınların hamile kalmalarını engelleyen önemli bir sorundur. Kadınlarda âdet, 28 - 35 günde bir gerçekleşir ve 2 - 8 gün arası sürer. 


Âdet düzensizlikleri kadınların hamlie kalmalarını engelleyen önemli bir sorundur. Kadınlarda âdet, 28 - 35 günde bir gerçekleşir ve 2 - 8 gün arası sürer. Bu düzende olan kadınlarda yumurtlama normal seyrinde ilerler. 

Âdet düzensizliği olan kadınlarda yumurtlama ile ilgili problemler meydana gelir. Dengeli ve düzenli yumurtlama olmayan kadınların hamile kalma ihtimali zayıftır. 

Âdet düzensizliği olan kadınlardaki fazla kilo ve tüylenme problemleri yumurtalama tembelliğinin belirtisi olabilir. Hamile kalınmadan önce bu rahatsızlıkların tedavi edilmesi gerekir. 

Bazı kadınlarda âdet görme çok sık olur. 15 günde bir âdet gören kadınlar mevcuttur. Bu kadınlarda bazı hormonal problemler vardır. Bu durumda gerekli hormon testleri ile problemin ortaya çıkarılması ve tedavi edilmesi gerekmektedir. 

18 yaşından küçük kız çocuklarında âdet gecikmesi ya da sık âdet görme durumu olabilir. Ancak bu yaştan sonra âdetlerin düzene girmesi önemlidir. Düzenli âdet gören kadınlarda normal yumurtlama seyri devam ettiğinden hamile kalma riski yüksektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat