Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Açık bir film ya da fotoğrafa bakmak göz zinası mıdır?

3,234
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Açık bir film ya da fotoğrafa bakmak göz zinası mıdır?

Göz zinasında esas olan sizin karşı tarafa bakışınızdır. Karşı taraf masum ve iyi niyetli olabilir. Ama siz o masumluğa ve iyi niyete kötü bir nazar bırakmış olabilirsiniz. Tarafların ikisi de aynı şeyi düşünmüyor diye o göz zinası olmaktan çıkmaz.


Göz zinasında önemli olan sizin gözünüzün gördüğüdür. Bu gördüğünüzün canlı veya cansız olması, sanal olması arasında fazla bir fark yoktur. Ancak karşı taraf canlı olmadığı için onun saygınlığını düşürme onun kul hakkına girme konusunda canlıya bakıştan biraz farklı olabilir. Fakat bu günahın niteliğini değiştirmez.

Hz. Peygamber'in Hz. Ali için bir uyarısı vardır. Bu uyarı Hz. Ali günah işlediği için değil halka ders vermek içindir. Hz. Muhammed "İlk bakış senindir daha sonraki iradenle olan bakış senin değil, haramdır" olarak nitelendirilir.

Gözünüz bir anda bir şeye ilişebilir, o bakışı siz engelleyemez harama bakmış olursunuz. Ancak o bakışı sürdürdüğünüz sürece günah işlemiş olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat