Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Acemi sürücüler ne zamandan sonra uzun yola çıkabilir?

14,413
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Acemi sürücüler ne zamandan sonra uzun yola çıkabilir?

Baştan söylenmesi gerekir ki acemi sürücüler uzun yola çıkmamalıdır. İyi bir sürücü olmadan uzun yola çıkmak hem sürücünün kendisi ve yanındakiler hem de trafikteki diğer araçlar için büyük tehlike yaratır.

Sürücü daha şehiriçi trafiğinde aracına çok hakim değilse, kalkış ve frenlemeye hakim değilse, kavşaklar rahat dönüşler yapamıyorsa, virajları nasıl doğru bir şekilde alacağını bilmiyorsa, ayna hakimiyeti yoksa, trafik işaretlerini tanıyamıyorsa, bu sürücünün uzun yola çıkmaya hazır olmadığı anlamına gelir.

Şehiriçinde kazanılan 1-2 aylık tecrübe de uzun yol için yeterli değildir. Sürücünün mutlaka yanında deneyimli bir kişi ile birlikte birkaç kez uzun yola gitmesi ve burada dikkat etmesi gerekenleri öğrenmesi gerekir. Sürücünün uzun yolda sollama nasıl yapılır, yol nasıl okunur, diğer araçların yaptığı manevra ve haraketler nasıl tahmin edilir bilmesi şarttır. Aracı hareket ettirmek ve ilerletebilmek uzun yol için yeterli değildir. Bunun için en az 6 ay ya da 1 yıllık sürüş deneyimi olmayan bir sürücünün uzun yola çıkmaması önerilir.Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat