Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Acemi sürücüler düz vites araçla mı, yoksa otomatik vitesli araçla mı direksiyon çalışmalı?

19,827
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Acemi sürücüler düz vites araçla mı, yoksa otomatik vitesli araçla mı direksiyon çalışmalı?

Otomatik vitesli bir aracı kullanmak düz vitesli bir aracı kullanmaya göre çok daha kolaydır. Sürücü adayı otomatik vitesli bir araçla araç kullanmaya başlarsa trafiğe çok daha kolay ve kısa sürede adapte olabilir. Sürücü sürekli otomatik vitesli bir araç kullanacaksa ortada herhangi bir sorun yoktur. Ancak daha sonra düz vitesli bir araç kullanacaksa geçiş süreci sıkıntılı olabilir.

Otomatik vitesle araç sürmeyi öğrenen bir kişinin daha sonra düz vitesli bir aracı kullanması çok zor olur. Otomatik vitese alışan sürücü, debriyaj ve vitesi kullanma alışkanlığı olmadığı için düz vitese geçtiğinde çok büyük problem yaşar. Ancak sürücü eğer düz vites ile araç kullanmayı öğrenirse daha sonra otomatik vitesli araçları da son derece kolay bir şekilde kullanabilir. Bu yüzden ilk etapta düz vitesli bir araçla kullanmayı öğrenmek daha sonrası için son derece avantajlıdır.

Kişinin hayatı boyunca otomatik vitesli araç kullanma şansı varsa elbette otomatik vites ile öğrenmesinde bir sorun yok. Ancak kişinin düz vites kullanma ihtimali varsa araç kullanmayı düz viteste öğrenmesi daha yararlı olacaktır.


Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat