Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

9. aydan sonra bebek beslenmesinde hangi menüler hazırlanabilir?

8,226
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

9. aydan sonra bebek beslenmesinde hangi menüler hazırlanabilir?

Bu videoda bebeklerde 9. aydan sonra örnek beslenme menüsü nasıl olmalı, bundan bahsedeceğim. Dokuzuncu aydan öncesini merak edenler varsa ek gıdalara başlarken kullanabileceğiniz örnek menüyü anlattığım 6 - 9 ayda ek gıdaya baslarken bebeğin beslenme menüsü nasıl olmalı? başlıklı videoyu izleyebilirsiniz.

Bebeğiniz dokuz aylık olduğunda ana öğünü hala anne sütüdür, yani beslenmesinin temelini hala anne sütü oluşturmalıdır. Fakat artık bebeğiniz ek gıdalara daha çok alışmış olacaktır. Bunun için ek gıdaların miktarını biraz daha artırabilirsiniz. 

6-8 ay arasında 2 minik bebek kavanozu olarak verdiğiniz ek gıdalara, 1 kavanoz daha ekleyerek, 3 bebek kavanozu ek gıda verebilirsiniz. Fakat yine her bir öğünde vereceğiniz ek gıda miktarı, 1 minik ek gıda kavanozu ölçüsünü geçmemelidir. Bir bebek kavanozu yaklaşık 125 ml?dir. Bu dönemde de ek gıda, anne sütünün yerine geçmemelidir. 

Dokuzuncu aydan sonra ara öğünlerde mevsim sebzelerine göre, örneğin balkabağı ve pazılı sebze püresi tercih edebilirsiniz. Bu püreyi 1 parça balkabağı, 1-2 yaprak pazı, 1 minik soğan, 1 yemek kaşığı kıyma, az zeytinyağı ve çok az su ile hazırlayabilirsiniz. 

Her bebeğin kendine özel beslenme tablosu olur ama örnek olarak alınabilecek bir programı sizinle paylaşmak isterim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat