Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

5 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

7,467
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

5 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

5 yaşındaki çocuk sosyal gelişim yönünden sosyal ortamlara daha fazla girmeye ve diğer çocuklarla oynamaya hazırdır. 5 yaşındaki çocuk sırasını bekler, paylaşır, dramatik oyunlar oynar ama her zaman paylaşmak ve sırasını beklemek istemez. 

 
Çocuk 5 yaşına geldiğinde dramatik ve kurgulu oyunlar oynamaya başlar. Bazı yeni oyunlar keşfedip kendisi kurallar koyar. 
 
Her çocukta olduğu gibi 5 yaşındaki çocukta da korkular vardır. Bazen bu korkular hayatının ön planında yer alabilir. Ebeveynlerin korkular konusunda çocuğa destek olması gerekir. 

5 yaşındaki çocuk kendi motor hareketlerini test edebilir. Bu hareketlerin gelişmesi için çaba gösterebilir ama henüz yarışmaya hazır değildir. 5 yaşındaki çocuklar motor yetenek gerektiren yarışmalara sokulmamalıdır. 
 
Ayıp ve küfürlü kelimeler 4 yaşında olduğu gibi 5 yaşında da çocuğun çok ilgisini çeker. Ayıp ve küfürlü kelimeleri kullanarak etraftaki insanların dikkatini çekmeye çalışır. 
 
5 yaş çocuğu artık etraftaki insanların duygu ve düşüncelerine daha fazla önem verir. Kendi davranışlarını ve kendi yaşantısını başkalarının duygu ve düşüncelerini de göz önünde bulundurarak ayarlamaya başlamıştır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat