Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

5 yaş çocuğunu okula nasıl hazırlayabiliriz?

3,097
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

5 yaş çocuğunu okula nasıl hazırlayabiliriz?

5 yaş çocuğu okul öncesi eğitim almasını özellikle istediğimiz bir çocuktur. Çünkü evde onun giderek artan performansına bizim yetişmemiz ve onun performansını geliştirmeye yönelik aktivitelerde bulunmamız çok kolay değildir. Bu nedenle 5 yaş çocuğunda okulu mutlaka teşvik ediyoruz. 

Okula vermeden önce, verilecek okul tespit edilip çocukla birlikte okul ziyareti yapın ve okulu çocuğa tanıtın. Öğretmenle tanışıp okuldaki diğer çocukların neler yaptığını kontrol etmekte bir fayda vardır. Okuldaki rutini öğrenip, bunları kaydedip, evde çocuk gitmeden önce bir süre çocuğun aynı rutinde yaşamasına gayret edilebilir. Örneğin okuldaki kahvaltı saati 9 ise evde de 9'da kahvaltı yapın. Kitap okuma, boncuk dizme saati gibi okuldaki aktiviteleri takip eden bir çizelge bulundurularak çocuk o rutine öncesinde alıştırılabilir. 

Bu dönemde anne, baba veya evde yaşayan herhangi bir büyük kendi çocukluk anılarını güzel, komik yönleriyle çocuğa anlatıp çocukluğun çok eğlenceli ve güzel bir deneyim olduğu konusunda çocuğa destek vermelidir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat