Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

5 yaş çocuğunda televizyon izleme düzeni nasıl olmalı?

4,361
kez izlendi
Puan: 0.87 / 5
Detaylı Açıklama

5 yaş çocuğunda televizyon izleme düzeni nasıl olmalı?

5 yaş çocuğu televizyon izlemeyi talep edebilir. Zamanının büyük bir bölümünü televizyon önünde geçirmek isteyebilir. Fakat bu kesinlikle kısıtlanmalıdır. Kabaca bir zaman vermek gerekirse okul günlerinde 45 dakika, okul olmayan günlerde de maksimum 2 saat ile televizyonun kısıtlanması gerekir. Bu süre mutlaka gün içinde planlanmalı ve ayrı ayrı kullanılmalıdır.

Çocukla birlikte seyredeceğiniz programlar önceden planlanmalı, saatleri belirlenmeli ve program bitiminde mutlaka TV kapatılmalı ve bu alışkanlık geliştirilmelidir. Evde birinin seyrettiği bir şey yoksa televizyonun kapatılması gerektiği çocuk yaşlarında onun beynine kazınmalıdır. 

Çocukların kontrolsüz televizyon seyretmesi veya bununla bağlantılı olarak bilgisayar kullanmaları, zaman içerisinde obeziteye, davranış bozukluklarına, uyku bozukluklarına ve akademik performans düşüklüğüne yol açar. 

Televizyonun anne ve babanın kontrolünde olmasını sağlamak için çocukların odasında televizyon ve bilgisayar bulundurulmamalıdır. Ev halkı ortak bir televizyon kullanmaya gayret etmelidir. Bu da televizyon saatlerini herkes için bir miktar kısıtlayacaktır. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat