Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

5 ve 6 aylık bebekler ne tür sağlık sorunları yaşayabilir?

201,726
kez izlendi
Puan: 4.42 / 5
Detaylı Açıklama

5 ve 6 aylık bebekler ne tür sağlık sorunları yaşayabilir?

Bebeğin 6. ayda nörolojik gelişiminin istenilen düzeye gelmesi gerekir. Bebek bu ayda oturabilme yeteneğine sahiptir. Destekli ya da desteksiz kısa süreli oturamıyorsa nörolojik gelişiminde sorun var demektir. Yine de her bebeğin gelişiminin kendi içinde farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır. Bebek 6. ayda hiç oturamayıp, 7. aya doğru desteksiz oturabilir duruma gelmişse sorun olmadığı düşünülebilir ancak yine de durumun bir uzman tarafından değerlendirilmesinde fayda vardır.

6 aylık bebek annesinin sesine tepki vermiyorsa, heceleyemiyorsa ve gözle iletişim kuramıyorsa sosyal gelişiminde bir sorun olabilir. Böyle bir durumda bebeğin bir uzman tarafından değerlendirilmesi ve değerlendirme sonucuna göre hareket edilmesi gerekir.

5. ve 6. ayda bebekler mevsime göre bağırsak enfeksiyonu ve viral üst solunum yolu enfeksiyonu gibi enfeksiyonlara yakalanabilirler. Bu dönemde bebeğin vücut direnci artmıştır ancak yine de bebeğin enfeksiyonlardan korunması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat