Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

4. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

133,191
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
4. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?
Bebek 4. aya geldiğinde artık kendi başına dönebilmeye başlar. Kendi başına dönebilen bir bebek yüksek yerlerde tek başına bırakılmamalıdır.

Bebeğin giyimi kendi giyimimizin bir kat fazlası gibi düşünülmelidir. Bebeğin bulunduğu odanın sıcaklığı 22-24 derece arasında olmalıdır.

4 aylık bebek daha az kaka yapmaya başlar. Bebek ilk 2 ayında günde 7-8 kez kaka yaparken 3. aydan itibaren bu sayı düşmeye başlar. 4. aya gelindiğinde günde 4-6 kez bez değişimi yapılır. Yine bu dönemde kakanın kıvamı koyulaşmıştır.

Bebeğin alt temizliğinde katkı maddeli ıslak mendiller kullanmamaya özen gösterin. Bu mendiller bebekte pişiğe sebep olabilir. Bebeğin alt temizliği suyla yıkayarak yapılmalı ve yeni bez iyice kuruladıktan sonra bağlanmalıdır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat