Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

4 günlük Umre gezisinde Mekke'de nereleri görebiliriz?

1,563
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

4 günlük Umre gezisinde Mekke'de nereleri görebiliriz?

Mekke ibadet için gidilen bir yerdir. Çok fazla gezi amaçlı tercih edilmez ibadetle geçirilir. En az 1 hafta ziyaret süresi tercih edilir. Mescidi Haram'da 5 vakit namaz kılmak ve tavaf etmek zamanın büyük kısmını alır. Etraf kalabalık olduğu için ibadetler uzun sürer. 


Öncesinde bilgi sahibi olarak gitmek, o topraklarda neler yaşandığını bilmek, dinin yayılışını öğrenmek de gidince daha çok etkilenmenizi sağlayacaktır. Sadece gezme amaçlı görülecek bir yer değildir ama hikayeleri ve İslami değeri nedeniyle çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Burada pek çok milletten insan görüp tanışabilirsiniz. Manevi olarak yüksek duygular içinde olacaksınız.

Zamanın büyük çoğunluğu burada geçecektir. Müslüman alemi için değerli yerler de bulunmaktadır. Hz. Muhammed'in evi, hac ibadetinin yapıldığı Müzdelife, Mina, Hz. Adem ile Hz. Havva'nın buluştuğu Cebel-ül Rahme, Hira Dağı, Cennet-ül Mualla'da pek çok İslam aliminin mezarlarını görebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat