Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3 yaş çocuğunun dil gelişimi nasıldır?

13,197
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

3 yaş çocuğunun dil gelişimi nasıldır?

3 yaş çocuğu diğer çocuklara daha fazla ilgi göstermeye, paylaşmaya ve onlarla oyun oynamaya başlar. Diğer çocuklarla birlikte oynadığı oyunların süresi kısadır. Vaktini daha çok onları izleyerek ve gözlemleyerek geçirir.
3 yaşına kadar anne, baba ya da bakıcıya daha bağımlı olan çocuk 3 yaştan sonra kendini daha özgür hissetmeye başlar.
3 yaşındaki çocuk anne ve babanın evin bakımından sorumlu olan kişiler olduğunu anlamaya başlar. Basit emirleri yerine getirebilir ve küçük ev işlerine yardım edebilir.
3 yaşındaki çocuk kendisi hakkında hikayeler anlatmayı ve evcilik oynamayı çok sever. Büyüklerden ilgi bekler. Kendi kendine veya başkalarıyla oyun oynarken anne ve babasının onu koruyup kolladığından emin olmak ister.
3 yaşındaki çocuk çok meraklıdır ve sürekli niçin diye sorar. Karanlıktan ve canavarlardan korkar. Bu yüzden gece uykuları bazen sorun olabilir. Uyurken ebeveynlerinden birini yanında isteyebilir. Hayal ile kurguyu ayıramayabilir. Tehlikeyi biraz algılamaya başlar. Hayatında artık yalan vardır ve yalan söyleyebilir ama yalanın gerçekte ne olduğunu bilmez.
3 yaş çocuğu artık mizahtan anlamaya başlamıştır. Bazı komik kelimeleri konuşmalarında kullanır ve bunlara kahkahalarla güler. Bazı kelimelerin ayıp olduğunu bilir ve bazen bunları kullanarak etrafındakileri kızdırmak ister.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat