Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te Türkiye'yi siyasi olarak neler bekliyor?

1,778
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te Türkiye'yi siyasi olarak neler bekliyor?

Bu yıl bilhassa tutulma dönemleri ülke siyaseti ile yakından ilgili etkiler barındırmakta. Bilhassa 20 Mart 2015'te gerçekleşecek Güneş tutulması, hükümeti ve devleti gösteren alanda sert etkiler barındırmakta. 

Satürn'ün ülke haritasında altıncı ev dediğimiz bölümden seyahat edecek olması sendikalar ve çalışanlar açısından hassas etkilere işaret ediyor. Grevler, işsizlik konularının öne çıkması söz konusu olacağı için hükümet daha çok istikrarı ve finansal dengeleri yatay tutabilmekte zorlanabilir. Öte yandan yıl içinde etkin olacak, Uranüs - Plüton karesi olaylara ve halkın tepkisel olmasına açık etkiler barındırıyor ki bilhassa ilkbahar ve sonbahar evrelerinde ülke istikrarı açısından fazlasıyla dalgalı bir seyir var.

Yaz aylarının nispeten daha durgun geçmesi söz konusu olurken, yaz sonunda sonbaharla başlayan dönemde ülke gündeminin hareketlenmesiyle sorunlar tekrar baş gösterebilir. 

2015 siyasi dengeler açısından da hareketli zamanlara açık bir yıl olacak. 

Siyasi partilerin haritalarına baktığımızda ise genel olarak oy potansiyelleri açısından çok büyük değişiklikler yaşanması fazla etkin değil. Seçimler eğer duyurulduğu gibi Haziran ayında gerçekleşirse aşırı sürpriz bir sonuç gelmesi pek muhtemel görünmüyor. Ana partinin oy düşüşü yaşaması olası iken, muhalefet partilerine ait astrolojik göstergelerde bilhassa ana muhalefet partisi açısından büyük bir çıkış olacağını söylemek zor diyebilirim. Diğer yandan eğer seçimler duyurulan ay içinde olursa, sürpriz bir koalisyon yaşanması da olasılıklar arasında. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat