Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te Türkiye'de neler olacak?

3,754
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te Türkiye'de neler olacak?

Bu yıl Satürn'ün ağırlıklı olarak Yay burcunda ilerleyecek olması ülkemiz adına sağlık sektörü, tıbbi konular, hastaneler, doktorlar, eczacılar, halk sağlığı, işçiler ve çalışan kesim, sendikalar, hizmet sektörü, alışveriş merkezleri, yiyecek içecek sektörü, kolluk güçleri, askeri personel açısından gelişmelere açık bir süreç geçireceğimize işaret etmekte.

Öncelikle bu alanlarda yapılması gerekenlere dönük kararlar almak, dönüşüm etkileri yaşanması söz konusu olacak. Bilhassa sağlık sektöründe yeni uygulamalara geçilebileceği gibi, benzer biçimde hizmet sektörü ve alışveriş merkezleri açısından da yeni uygulamalar ve düzenlemeler söz konusu olabilir. 

İş kazalarına ve çalışanlarla ilgili konulara önem verilmesi gereken bir yıl olacak. Gerekli tedbirler alınmazsa, işçilerle ilgili kaza ve benzeri üzücü olaylara sıklıkla tanık olabiliriz.

Sağlık açısından da virüs kaynaklı sorunlar ve bilhassa çocuklarla alakalı hastalıklar açısından risk teşkil eden bir yıl söz konusu.  

Bu yıl düzenlemelere tabi olacak alanlar üniversiteler, eğitim kurumları ve özel okullar olarak aktarılabilir. Benzer şekilde turizm sektörü ve otelcilik alanlarında yeni düzenlemeler olabileceği gibi bu alanlarda sorunlar veya daralmalar yaşanabilir. Diğer yandan evcil hayvanlarla ilgili konular ve evcil hayvanlarla ilgili yeni kanunlar da gündemde olabilir. 

2015 Mart'ın ikinci yarısından itibaren, yaklaşık 17 Mart civarı aktive olacak Uranüs - Plüton karesini takriben gerçekleşecek 20 Mart tutulması ile Mart'ın son haftaları oldukça hareketli bir döneme şahit olabiliriz. Bu süreç olaylar açısından risk teşkil ederken, bu dönemde başlayan olay ve durumların kısa süre içinde ülke geneline yayılabileceğine de işaret etmekte. Bu nedenle yılın hassas zamanlarından biri olan Mart son haftası ile Nisan ayı ülke adına dikkatli olmak gerekiyor. 

Jüpiter'in Ağustos ayında başak burcuna geçmesiyle, sonbaharla birlikte,  halkın kurulu düzeni sorgulaması eğilimi söz konusu olacak. Ülke yönetiminin daha fazla sorgulanması artarken, özellikle hizmet sektörleri, çalışanlar, hizmetlilerle ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. 

Bu yıl ve hatta 2016 boyunca lüks tüketim ürünlerine ilgi azalabilir. 

Satürn'ün rötar hareketi içinde tekrar Akrep burcuna geçeceği 15 Haziran ile 18 Eylül arası çocuklar ve gençlerle ilgili konular aktive olurken, madenler ve işçilerle ilgili sorunlar ve kazalar açısından riskli bir dönem söz konusu. 

Sert gezegen açılarının baskın olacağı bir yıl geçireceğiz ve sert tutulmalar var. Dolayısı ile bu sene hem sağduyulu olmak, hem de kişisel ve toplumsal düzeyde dikkatli adımlar atmak, risk içeren, önünüzü göremediğiniz yatırım ve durumlardan uzak olmak gerekmekte. 

Tutulmaların etkin olacağı İlkbahar ve sonbahar süreçlerinde ani gelişmelere daha açık etkiler içinden geçeceğiz ve tutulma süreçleri olayları başlatma ve tahmin edilemez noktalara gelmesi etkilerini tetikleme özelliği taşımakta. Bilhassa Eylül ile birlikte başlayan dönemde ekonomik ve sosyolojik olarak ülke gündemi sert açılar ve buna bağlı gelişmeler ile karışık etkiler yaşayabilir. 

2015 yılı genel olarak ülkemiz adına astrolojik göstergeler açısından hassas etkiler barındıran bir döneme işaret etmekte. Hepimizin bu süreçte daha sağ duyulu ve kontrollü olmamız gereken zamanlar söz konusu. 

Güzel bir sene geçirmemiz dileklerimle.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat