Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te kriz bekleniyor mu?

279
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te kriz bekleniyor mu?

Ekonomik kriz beklentisi sözünün sürekli geçmesi önemli değildir. Elbette yeterli sayıda yıl beklendiğinde sonunda kriz de olacaktır. Kriz beklentisi tartışmalarını bir kenara bırakıp durumdan nasıl fayda ve vazife çıkarırız ona bakmak gerekir. Avrupa ekonomisi iyi durumda değildir. Amerika ekonomisi ise iyileşmektedir. Japonya ekonomisi ise toparlanmaya çalışmakta fakat çoğu kez başarısız olmaktadır. 


Türkiye ekonomisinin gelişip ilerleyebilmesi diğer yabancı devletlerin ekonomilerinin getirdiği dinamiklerle doğrudan ilintilidir. Kriz beklentisi ve psikolojisinden çıkıp çarpıcı, sıradışı ve marifetli işler yapılan bir ekonomiye sahip olmak için neler yapmamız gerekir onu düşünmeliyiz.

Türkiye ekonomisi fiyat ve kalite rekabetinden ibarettir. Türkiye İhracatçılar Meclisi de, ticaret ve sanayi odaları da bunun için çalışsa da uygulamada buna yönelik çalışmalar yoktur. 2015'te kriz olmaması, Türkiye'nin iyi bir ekonomiye sahip olabilmesi için çarpıcı, sıradışı ve marifetli işlerin yapılması, projelerin üretilmesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat