Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te dünyada nasıl gelişmeler yaşanacak?

1,580
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te dünyada nasıl gelişmeler yaşanacak?

Dünya açısından 2015 astrolojik etkilerini incelerken öncelikle tutulmaların etkilerini dünya açısından değerlendirmek gerekiyor. Bu noktada 2015 yılında oluşacak tutulmaları hangi ülkeler en yoğun şekilde görecekse birinci dereceden etkilenecekleri söyleyebiliriz. 

20 Mart 2015 Güneş tutulması, İngiltere ve Norveç başta olmak üzere Avrupa'dan ve ayrıca Asya ülkelerinden görünecek. Bu nedenle tutulmanın dünya astrolojisi açısından yoğun etkileri Avrupa ve Asya üzerinde olacak diyebiliriz. 20 Mart tutulması öncelikle isyanlara, otoriter rejimlere tepkisel karşı çıkışları tetikleme eğiliminde. Günlük hayatta bireylerin elde edeceklerini daha fazla çaba ile almaları, işsizlik sorununun genel olarak dünyaya yayılması, başta Avrupa olmak üzere istikrarın dağılması söz konusu olabilir.

Bu yılla başlayan süreçte, aşırı tüketim ve yoğun kapitalist düzenler açısından sıkıntılı bir dönemin ilk adımları atılmış olacak. 

4 Nisan'da gerçekleşecek Ay tutulmasının birçok ülkeden görünmesi nedeniyle etkileri geniş bir tutulma olacak.

Başta Asya, Avusturalya, Pasifik, Atlantik ve Hint Okyanusu'ndan ve Amerika'dan görülebilecek olan tutulma, bu ülkeler üzerinde huzursuzluklara ve iç karışıklıklara neden olabilirken, okyanuslar kaynaklı depremleri ve tsunamileri tetikleyebilir. 

28 Eylül'de gerçekleşecek yılın son tutulması ise yine dünya açısından önemli etkiler barındırmakta. Geniş bir alana görüş etkisi verecek olan tutulma Avrupa, Asya, Amerikanın büyük bölümünde ve okyanuslarda etkili olacak. Özellikle ekonomik dengeler açısından başta Avrupa olmak üzere karışıklık verebileceği gibi, yağışlar nedeniyle seller ve benzeri doğa olaylarını da tetikleyebilir. 

Satürn'ün Yay burcunda ilerleyeceği 2015 boyunca kapitalist düzen, tamamen harcamaya ve tüketmeye yönelik sistemler, üretmekten ziyade daha çok ithal eden ülkeler açısından zorluklar gösteriyor. Düzenin değişmesi kuşkuruz, hemen 2015'te olmayacak ama bu yıl genel olarak dünyada eşitsizlik üzerine düzen kurmuş ülkeler adına, değişime doğru gidilen bir dönem var. 

Yay burcunun inançlar üzerine de etkili olması inanç düzenlerini ve sistemlerini değişime iterken, dünyanın aşırı koyu inanç sorunları ile uğraşma potansiyeli söz konusu. 2015 ve hatta 2016 dönemi vurgulu olmak üzere dinsel kaynaklı olaylar, fanatiklerin yaratabileceği terör olayları ve karışıklık dünya gündemini meşgul edebilir. İnanç sistemleri üzerine baskın olan enerjiler, fanatik etkileri bir anlamda tetiklerken, bir taraftan da dinsel dönüşümler artacak. 

2015 yılı dinsel aşırılıklara biraz daha açık, ama bir yandan da inanç ve para sistemlerinin ve kapitalizmin sorgulandığı, halkların daha tepkisel olacağı büyük dönüşüm öncesi ilk adımların atıldığı bir dönemin başlangıcı olacak. Bu süreçten ülkeler açısından en yoğun Amerika ve Avrupa etkilenecek. Amerika ve Avrupa'da 2015 yılı ile birlikte başlayan ekonomik göstergelerdeki büyük dalgalanmalar 2015 sonbaharı ile daha etkin olurken, yansımalarını 2016 ve hatta 2017'ye taşıyacak. 

İki önemli güç etkisinde olan Amerika ve Avrupa'da yaşanabilecek ekonomik sorunlar, dünya güç dengesinin el değiştirmesine neden olabilir. 2015 yılının dünya üzerindeki etkisi ise bu yılın domino etkisi gibi yeni başlayan dönüşüm sürecinin ilk ayağını oluşturması olacak diyebilirim. Özellikle 2015'in ikinci yarısı ile birlikte yaklaşık 3 yıl devam edecek ekonomik, sosyolojik ve iklimsel değişimlerin ayak izlerini 2015 yılında yoğun bir şekilde hissedeceğiz. 

Yeni senede güzel bir dünyada buluşmak ümidi ile sevgiyle kalın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat