Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015 - 2016 yılları dış cephe boyası renk trendleri nelerdir?

23,741
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015 - 2016 yılları dış cephe boyası renk trendleri nelerdir?

2015 - 2016, farkındalık ve tasarım çağı. Aslında tüm tasarımcılar bu çağın da başlangıç dönemi olarak adlandırıyor. Değişim sadece yaşadığımız mekanlarda değil, aynı zamanda kentlerde, sokaklarda ya da kentlerin, şehirlerin karakter özelliklerine yeni eklemeler yapan renklerle beraber kendini net olarak gösteriyor. Geçtiğimiz sokaklarda artık alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, farklı ofisler, vitrinler, stüdyolar yaşamda en fazla vakit harcadığımız yerler. Bu yüzden yaşadığımız ev ya da mekanların dışında homeoffice olarak tanımladığımız; hem çalışıp ürettiğimiz, hem de yaşayıp dinlendiğimiz, kendimiz olduğumuz mekanların dışında sokaklarda daha fazla ilgiliyiz. 

Renk, sokaktaki genel çehreye de o kadar değdi ki, kendini hissettiren renk grupları ile birlikte dikkatimizi ve netliğimizi kentteki tüm binalara, dış cehpe yapılarına odakladık.

Kentler, daha önceki dönemlerde algıladığımız bej, gri tonlarından sıyrılarak alışkın olmadığımız daha kızıl tonlara, belki bir parça krom sarısı, oksit sarılar; sarıların dışında kiremit tonları, füme renkleri, daha koyu griler, karbon, kaya kristali rengi ya da hatta yine açık renklerle beraber Filli Boya Coloration serisinde kullandığımız Ay tozu renklerine kadar, çok özel renk paleti ile kentler değişime başladı. 

AmphiSilan Silikonlu Dış Cephe Boyası

- AmphiSilan Silikonlu Dış Cephe Boyası ile yüzeyler yıllarca yüksek koruma altındadır. Güneşe, neme ve kirlenmeye karşı dayanıklıdır. Kendi kendini temizler ve renklerini uzun yıllar korur.

- Filli Boya bayilerinde bulabileceğiniz Coloration renklerini binanızın dış cephesine en yüksek performansla taşımak için AmphiSilan Dış Cephe Boyası'nı tercih edebilirsiniz.

Filli Boya ile "Panoptik Renkler"

Özellikle dünyanın yeşile tutkun olduğu, ekolojik bir yaşam biçimini çizdiği dönemlerde Filli Boya Coloration serisi, yeşile ve doğaya saygı duyarak, doğal renkleri kozmos renkleri ile birleştirip, ortaya yepyeni bir fotoğraf ekledi. Bunun da adı Panoptik renkler.

Panoptik renklerle doğaya ve yeşile saygı duyarken, aynı zamanda yaşadığımız tüm mekanların olduğundan çok farklı, daha renkli, daha düşünen ve daha estetik olma kaygısını Filli Boya Coloration serisinde çok fazla önemsedik. Bu yüzden dünyadaki trendlerle birlikte değerlendirdiğimizde renkli kentler; dinamik, üretken ve yaratıcı kentlere tanık olacağız bu sezon ve bu yıllar içerisinde.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat