Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

97,373
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
2. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?
2. ayda bebek bakımı 1. ay bakımı ile aynıdır. 2. ayda da 1. ayda olduğu gibi bebeğin alt değişimine dikkat etmek gerekir. Bebeğin alt temizliği ıslak pamukla yapılmalıdır. Pişik kreminin düzenli olarak kullanılmasına gerek yoktur, altı iyice kurulandıktan sonra kapatılması yeterlidir. 2 aylık bebekte reflü ihtimali olduğundan beslendikten sonra kusmasını önlemek için bebeğin dik konumda tutulması gerekir. Enfeksiyon kapmasını önlemek için kalabalık ortamlara fazla sokulmamalıdır.

2 aylık bebekte kolik ağlamaları

2. ayda bebeğin kolik ağlaması 1. aya göre artış gösterir. Annenin beslenmesine dikkat etmesi, stresten uzak durması, iyi dinlenmesi, bebeği mümkün oldukça kalabalık ortama çıkartmaması bebeğin kolik ağlamalarını azaltabilir.

2 aylık bebekte giyim

Bebekte ısıyı ayarlama yeteneği tam gelişmediğinden ortamdaki ani ısı değişimleri bebeği etkiler. Bebeği giydirirken bebeğe kendi giyimimizin bir kat fazlasını giydirmeliyiz. Ancak aşırı giyim bebekte huzursuzluğu ve isiliği arttırabilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat