Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaşından itibaren bebeğin beslenmesi nasıl olmalıdır?

35,726
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
2 yaşından itibaren bebeğin beslenmesi nasıl olmalıdır?
Bebek 1 yaşında doğum kilosunun 3 katına, 2 yaşında ise doğum kilosunun 4 katına ulaşır. Bebeğin boyu 1 yaşında doğum boyunun yarısı kadar uzamıştır. 1 ile 2 yaş arasında bebek 10 - 12 cm uzar ve yaklaşık 2 - 2.5 kilo alır.

2 yaşındaki bebeğe beslenmesinde erişkin muamelesi yapılmalıldır. Bebek 2 yaşına kadar anne sütü almışsa ve anne kendisi ile bebek açısından uygun zaman olduğunu düşünüyorsa bebeğe anne sütünü bıraktırabilir. Bebek inek sütü içebilir.

Bebeğin beslenmesi meyve, sebze, karbonhidrat, yağ , süt ve süt ürünleri ile dengeli bir şekilde sağlanmalıdır. Bebeğe yedirilen gıdaların doğal ve evde hazırlanmış olması bebeğin sağlığı açısından daha iyidir. Bebeğin 3 ana öğün şeklinde beslenmesi yeterlidir. 2 yaşından sonra ara öğün ve abur cubur tüketimi fazla olursa bebek ana öğünde yemek yemek istemez. Bu da bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat