Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaş çocuğunun gelişimini nasıl destekleyebiliriz?

3,562
kez izlendi
Puan: 1.11 / 5
Detaylı Açıklama

2 yaş çocuğunun gelişimini nasıl destekleyebiliriz?

2 yaşındaki çocuğun beslenmesinin düzenli ve dengeli olması, besinlerini iyi seçmek çocuğun bağışıklık sistemini güçlendirir. Vitamin alan ve iyi beslenen çocuk motor ve sosyal gelişim açısından da olumlu süreçler yaşar. Bu nedenle çocuğun mutlaka haftada 1-2 kez balık tüketmesi gerekir. Yapılan çalışmalara göre, balık tüketimi yüksek olan ülkelerde astım ve alerji riski daha düşüktür. Çocuğun balık yağı yerine balık, meyve ve sebze tüketmesi gerekir. Bu vücut direncini arttırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, astım, atopik dermatit gibi alerji sorunlar bu şekilde engellenmiş olur. 

Dışarıdan 5 yaşına kadar takviye olarak D vitamini almasında fayda vardır. Çünkü D vitamini çocuk gelişimine yardımcı olur. D vitamini alan çocuklarda astım riski, enfeksiyon riski daha azdır ve ileri yaşlar için kanser riski azalmış olur. Bu yüzden mutlaka D vitamini alması gerekir. Hatta doğal D vitamini açısından günde 20 dakika gün ortasında güneş almasında fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat