Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

16 aylık bebekler ne tür sağlık sorunları yaşayabilir?

4,761
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

16 aylık bebekler ne tür sağlık sorunları yaşayabilir?

16 aylık bebeklerin özel bir sağlık sorunu yoktur. Bu sorunlar mevsimlere göre değişebilir. Özellikle kış aylarında solunum yolu hastalıkları, yaz aylarında güneş çarpması ya da yaz ishali her çocukta görülebilir. Bu dönemde pek çok aşının tamamlanması gerekir. Bütün ciddi hastalıklara karşı aşılar tamamlanmalıdır. 


Yine bu dönemde ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza ilaç zehirlenmeleri çıkabilir. Erişkinlerin kullandığı ilaçları ele geçirip bunları yutabilirler. Bu nedenle asla çocukların gözünün önünde ilaç kullanmamak gerekir. Ev kazaları da diğer büyük tehlikedir. Evdeki her eşya ve cismi bebek için nasıl bir tehlike oluşturabilir diye gözlemlemek ve düzenlemek gerekir. 

Örneğin sivri köşeli sehpalar ortadan kalkmalıdır. Yutabileceği oyuncak ve küçük cisimlerden de uzak durması gerekir. Bebek her hareketi ile bizi örnek alır. Bu nedenle yapmasını istemediğimiz hareketleri onun önünde yapmamamız gerekir. Bebek bu dönemde çok hareketlidir. Sürekli koşmak ister. Bu nedenle gerekli önlemleri almak çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat